Sal. May 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BÜLENT TURAN ; “KÖYDES ÖDENEĞİ ÇANAKKALE’MİZE HAYIRLI OLSUN”

2 min read

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin  2019 yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ödeneğinin 30 milyon 525 bin 683 TL olarak onaylandığını müjdeledi.

Yeni dönemde icraatlarımıza ve desteklerimize hız kesmeden devam ediyoruz” diyen Turan, yaptığı köydeş ödeneği ile ilgili açıklamasında şunları kaydetti.

“2018 yılı içerisinde Çanakkale’mizi yeniden inşa ettik. 1 yıl içerisinde, son 16 yılda yapılan yol, alt ve üst yapı çalışmaları kadar projeyi hayata geçirdik. Çanakkale’mizin genelinde toplam 705 bin m2 taş döşedik. 1 yıl içerisinde 450 km asfalt yaptık. 16 yılda döşenen 96 bin m2 toplam taşı biz 1 yılda 96 bin m2 taş döşedik.

Köylü hemşehrilerimiz bizim için çok değerli. Köylülerimiz eşsiz emekleri ile ülkemizin adeta üretim motoru görevini üstlenmekteler. Çanakkale’de ulaşmayacağımız, yatırım yapmayacağımız tek köy dahi kalmayacak demiştik. Köyde yaşayan vatandaşlarımıza şehir merkezlerinde yaşayan diğer vatandaşlarımıza ulaşan hizmetlerin aynısını ulaştırmak için çalışıyoruz.

17 köyümüzün sondaj, depo, su hattı gibi içme suyu çalışmalarını tamamladık. Toplam 5 Milyon TL harcama yapıldı. 11 köyümüzün kanalizasyon sorunu ortadan kalktı. Çanakkale ili olarak 2019 yılı köylerin altyapısının desteklenmesi projesi (KÖYDES) ödeneğimiz 30 Milyon 525 Bin 683 TL olarak onaylandı.

Biz bunları ülkede kriz var diyenlere rağmen yapıyoruz. Köy yolu, içme suyu, küçük ölçekli sulama ve atık su projeleri gibi çalışmalarda kullanılacak KÖYDES desteği köylerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.