27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çan Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında  kurulması planlanan “Hayvan Barınağı” için Orman İşletme Müdürlüğü’nce Yer Tahsisi yapıldı.

Çan Belediyesi tarafından bir süre önce sokak hayvanlarının barınma, yemek ve sağlık gibi ihtiyaçlarının karşılanması  amacıyla başlatılan proje kapsamında kurulması planlanan Hayvan Barınağı’nın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ter tahsisi yapıldı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz yaptığı açıklamada, bakıma muhtaç sokak hayvanlarına modern ve güvenli bir alan sunabilmek ve onların barınma, yemek ve sağlık gibi ihtiyaçlarının karşılanması  amacıyla için proje başlattıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Öz açıklamasında, “Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Çan Orman İşletme Şefliği, Çan serisi 140 ve 142 nolu bölmeler makamında Çan Belediye Başkanlığı adına “Sokak Hayvanları Bakımevi” izni verilen sahanın imzasını gerçekleştirdik. Çan Orman İşletme Müdürü Mehmet Akkan ile imzalamış olduğumuz sokak hayvanlarına barınak amacıyla belediyemiz bünyesine kattığımız alanı içeren sözleşmeyi imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.