4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale 1 Amatör Ligde Küçükkuyu Gençlerbirliğispor ve Tarımspor Finalde

Çanakkale 1. Amatör ligde Play Off Yarı Final müsabakaları oynandı. Küçükkuyu Gençlerbirliğispor ve Tarımspor finalde.

Çanakkale 1. Amatör ligde Play Off Yarı Final müsabakaları oynandı. Ezine ilçe Stadyumunda oynanan müsabakalarda ilk maçta Küçükkuyu Gençlerbirliğispor ile Ayvacıkspor karşı karşıya geldi.

Çekişmeli ve karşılıklı ataklarla geçen müsabakanın ilk yarısı 0-0 sona erdi. İkinci yarıya etkili oyun anlayışı ile başlayan Küçükkuyu Gençlerbirliğispor, aradığı golü 55. Dk. da buldu. Rıdvan sağdan Görkem’in pasını ağlarla buluşturunca skor 1-0 oldu. Golden hemen iki dakika sonra Görkem ani gelişen atakta topu ağlarla buluşturunca skor 2-0 oldu.

Golden sonra ataklarını sıklaştıran Küçükkuyu Gençlerbirliğispor maçın 78 dakikasında Rıdav’ın ayağından bir gol daha bulunca skor 3-0 oldu. Ayvacıkspor ani geliştirdiği ataklarda gol yollarında başarılı olamayınca  Küçükkuyu Gençlerbirliğispor Ayvacıksporu 3-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Küçükkuyu Gençlerbirliğispor Başkanı Tuncay Güneri müsabakanın sonunda yaptığı açıklamada müsabakaya inançlı geldiklerini belirterek, “Oyuncularımızın da güzel ve başarılı mücadelesinden sonra bizleri mutlu ettiler. Buraya gelirken bizim amacımız finaldi zaten. Bunu başaracaklarına inanıyorum” dedi.

Günün ikinci maçında Tarımspor ile Saraycıkspor karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen müsabakanın sonunda  Tarımspor Saraycıksporu 3-2 yenerek adını finale yazdırdı.