15 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE BAROSU, ANITKABİR VE TBB’Nİ ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz günlerde yapılan Genel Kurul sonrasında Baro Başkanlığına yeniden seçilen Av. Bülent Şarlan ve yeni Yönetim Kurulu, Anıtkabir ve Türkiye Barolar Birliği’ni ziyaret etti.

ÇANAKKALE BAROSU ATA’NIN HUZURUNDA

Mesleki, toplumsal ve sosyal konularda yoğun çalışmalar yapan özellikle kadın, çocuk ve çevre konularındaki çalışmalarıyla göz dolduran Çanakkale Barosu Yönetimi, yeni döneme Anıtkabir ziyaretiyle Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulunarak başladı.

Ziyarete, Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Av.İbrahim Cem Erbil, Av.Şennur Tarak, Av.İnci Zeynep Koray, Av.Sahra Yıldız Hıdımoğlu, Av.Mustafa Ertürk, Av.Enes Çetin, Av.Necip Fazıl Bayram ile TBB Delegesi Av.Şerefnur Çakır Demirtaş katıldı.

Heyet, modern bir hukuk devletine gidişin yolunu açan, hak ve hukuk savaşının model ismi olan Atatürk’e şükranlarını sundu.

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU’NA ZİYARET

Anıtkabir’in ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu makamında ziyaret eden Çanakkale Barosu yönetimi, TBB Başkanı ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan ziyaretlere ilişkin, “Çanakkale Barosu olarak demokratik, laik, sosyal ve çağdaş hukuk devletinin korunması ve geliştirilmesi hususunda hassasiyetlerimiz ile Çanakkale de yapılmasını  planladığımız yeni Baro hizmet binası başta olmak üzere mesleki konular ve ülke gündemini Birlik Başkanı ve Yönetim Kuruluyla değerlendirdik. Ziyaretimiz ve yapılan görüşmeler oldukça verimli geçti.” dedi.

Ziyaretin sonunda Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan tarafından, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na günün anısına Truva Savaşını temsil eden bir armağan sunuldu.

19102016_2_0002

 

19102016_2_0003

19102016_2_0004

19102016_2_0005

19102016_2_0006

 

About Post Author