ÇANAKKALE BAROSU BAŞKANI ŞARLAN, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DERS VERDİ

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Şarlan, ÇOMÜ’lü öğrencilere “Halka İlişkiler ve Organizasyon” konusunda ders verdi.

Türkiye’nin düzenlediği eğitimler ve organizasyonlarla önde gelen Baroları arasında yer alan Çanakkale Barosu’nun Başkanı Av. Bülent Şarlan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerine “Halka İlişkiler ve Organizasyon” konusunda ders verdi.

Her yıl çok sayıda etkinliğe imza atan, çocuklar, gençler, kadınlar, çevre ve hayvan hakları konularında etkinlikler yapan, sosyal sorumluluk projeleri ve meslek içi eğitimler gerçekleştiren Çanakkale Barosu’nun Başkanı, bu özelliği nedeniyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin dersine misafir oldu. Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde verilen Halkla İlişkiler dersi kapsamında fakülte öğrencilerine iletişim ve organizasyonlar, düzenleme süreçleri konularında örneklerle bilgiler aktardı.

Öğrencilerin ilgiyle dinlediği derste Başkan Av. Bülent Şarlan, bir etkinliğin düzenlenme aşamalarını, ekibin önemini, zaman planlamasını, karşılaşılan sorunları ve bu sorunların nasıl çözümlenebileceğini örneklerle aktardı. Av. Bülent Şarlan, bir meslek kuruluşu olarak halkla ilişkiler anlamında neler yapıldığını da öğrencilerle paylaştı. Dersin öğretim elemanı Gökhan Bayram ise Çanakkale Barosu’nun özellikle organizasyonlarda önde gelen bir meslek kuruluşu olduğunu belirterek her hafta öğrencileri başarılı kent yöneticileri ile buluşturduklarını ve derslere konuk ettiklerini belirtti. Program,  öğrencilerin Başkan Av. Bülent Şarlan’a yönelttiği soru, cevap ve bölümü hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.