16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE BAROSU STAJ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

ÇANAKKALE BAROSU STAJ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

10082016_1_0001

 

 

Çanakkale Barosu, 34 stajyer avukata düzenlediği Avukatlık Staj Eğitim Programını tamamladı.

 

34 Stajyer avukatın, avukatlık mesleğine ilişkin donanımlarını arttırmak amacıyla düzenlenen iki haftalık staj eğitim programı sona erdi.

 

Çanakkale Barosu, Staj Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Programa Baronun deneyimli Avukatlarınca verilen eğitimlerle Çanakkale Barosu idari binasında gerçekleşti.

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın verdiği açılış dersiyle başlayan Avukatlık Staj Eğitim Programında, Hakim Dr. Halil Güner, Hakim Tarık Şentuna, Av. Cengiz Tuğral, Av. Hilmi Baydar, , Av. Tülay Ömercioğlu, Av. Adnan Güler, Av. Ebru Değirmenci Hüsmenoğlu, Av. Levent Gürbüz, Av. Emre Çelik, Av. İbrahim Cem Erbil, Av. Şerefnur Çakır Demirtaş, Av. M. Akif Kuşçuoğlu ve Av. Ali Serkan Yurt, hem ders  verdiler hem de meslek yaşamlarındaki tecrübelerini aktardılar.

 

10082016_1_0002

 

Stajyer Avukatlar, iki hafta süren eğitim boyunca insan haklarından ceza usulüne, icra hukukundan aile hukukuna, idari yargılama hukukundan avukatlık hukukuna kadar birçok farklı konuda bilgi edindi.

 

Düzenlenen son dersin ardından ise katılımcı stajyer avukatlar için sertifika töreni düzenlendi. Törene Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. İbrahim Cem Erbil ve Av. Hande Keskin Toprak da katıldı.

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, törende yaptığı konuşmada, Çanakkale Barosu’nun stajyer avukatlara yönelik olarak düzenlediği programın faydalı geçtiğini, önümüzdeki süreçte programın daha da içerikli olacağını belirtti.

 

Eğitmenlere katkılarından dolayı teşekkür edilen törende programı tamamlayan stajyer avukatlara sertifikaları verildi.  

 

10082016_1_0003

 

10082016_1_0004

 

10082016_1_0005

 

 

About Post Author