14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE HALKININ KALBİ GÜVENLİ ELLERDE

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde yeni göreve başlayan kalp damar cerrahları ilk haftada açık kalp ameliyatı yaparak kalp krizi geçirmiş olan bir hastayı sağlığına kavuşturdu.

80 yaşında olan Mehmet Cantürk kalp krizi teşhisi ile Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine nakledildi. Kardiyoloji hekimleri tarafından acil olarak koroner anjiyografi yapılan hasta koroner damarlarında ciddi darlıkları saptanması üzerine operasyon hazırlığı için kalp ve damar cerrahisi yoğun bakıma alındı.

Hastanın anjiografisinde tıkalı olan damarların çok ciddi olduğunu tespit eden Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Buğra Destan geciktirilmeden ameliyata alınması kararını verdi. Ameliyat hazırlıkları tamamlanan hasta Op. Dr. Buğra Destan ve Op.Dr. Kıvanç Bayatlı tarafından ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonun ardından 2 gün Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım ünitesinde takibi yapılan hasta daha sonra servise alındı.

Kalp cerrahisi doktorları Çanakkale’de Devlet Hastanesi olarak kalp cerrahisi ameliyatlarının kesintisiz olarak yapılacağını bu sayede Çanakkale halkının kalplerinin artık güvenli ellerde olduğunu ifade etti.

Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Aramıza katılan yeni hekimlerimiz ile KVC ekibimiz de 3 uzman hekim, 2 perfüzyonist, 5 ameliyathane hemşiresi, 15 KVC Yoğun Bakım Hemşiresi, 12 Klinik hemşiresi ve yardımcı personelimiz ile her geçen gün yeni teknolojik imkanları kullanarak kalp damar cerrahisi alanında daha geniş hasta kitlesine daha iyi koşullarda hizmet vermeyi amaçlıyoruz.” dedi.