18 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE İL GIDA KONTROL LABORATUVARI ZİYARET EDİLDİ

Çanakkale’nin gıda üretim potansiyelini arttırmak ve ihtiyaç duyulan tüm test ve analiz çalışmalarının İlde yapılmasını sağlamak amacıyla Çanakkale İl Gıda Kontrol Laboratuvarıziyaret edilerek yetkililerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyarette Genel Sekreter Sema Sandal, Tarım ve Orman İl Müdürü Ekrem Karadağ, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süha Özden, ÇOBİLTUM Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu ile ilgili akademisyenler, Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Menderes Koşuncu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok, Borsa Genel Sekreteri Sevcan Elver hazır bulundu.

“GIDA ÜRETİCİLERİMİZİN TÜM TEST VE ANALİZ ÇALIŞMALARINI İLİMİZDE UYGUN MALİYETLER İLE YAPTIRABİLMESİ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ”

Ziyaretle ilgi bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “ İlimizde faaliyet gösteren tarım ve tarıma dayalı gıda sanayimizin ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet gücünü arttırmak üzere ilgili tüm paydaşlarımızın işbirliğinde çalışıyoruz. Bu amaçla Odamızca 2 yıl önce bir çalışma yaparak bölgemizde gerçekleştirilen test ve analizler ile ilgili anket ve araştırma raporu hazırlamıştık. O süreçten bugüne kısmen iyileştirmeler sağlanmışsa da bazı sorunlar devam ediyor. Amacımız el birliği ile firmalarımızın İlimiz dışından aldığı test ve analiz hizmetlerinin zaman ve para kayıplarını ortadan kaldırarak İlimizde yapılmasını sağlamaktır. Toplantıda, üyelerimizin test ve analiz çalışmalarında muhatap bulamamaları, fiyatların yüksekliği ve İlimizde hangi test ve analizlerin yapıldığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gibi konular tekrar dile getirildi. Yapılan yatırımlardan en verimli şekilde faydalanılması, farklı fiyat uygulamasının ortadan kaldırılması, öncelikle güç birliği yapılarak İlimiz envanterinin doğru kullanımı konusunda tüm kurumlar hem fikir.” dedi.

About Post Author