27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İLÇE MİNİBÜSLERİNİN İL MERKEZİNE GİRİŞLERİNE BÜYÜK KISITLAMA GETİRİLDİ

Çanakkale İl Trafik Komisyonu aldığı karar ile İlçe Minibüslerinin il merkezine girişlerine büyük çaplı kısıtlama getirilmesi ile yaşanan mağduriyet vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor.

Çanakkale İl Trafik Komisyonu aldığı karar ile İlçe Minibüslerinin il merkezine girişlerine büyük çaplı kısıtlama getirilirken, alına  bu karar ilçelerden il merkezine, il merkezinden ilçe merkezine seyahat eden vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor.

 

İl Trafik Komisyonunun aldığı karar ile ilçe minibüslerinin Troya Caddesine ve eski Otogar yönüne girişleri yasaklandı. Alına  karar ile ilçe minibüsleri sadece sabah 07:30 – 09:00 ile akşam 17:00 – 19:00 saatleri arasında Troya caddesine girmelerine izin verilirken, bu saatler arasında da iniş ve binişler için ise sadece Doğalgaz Durağı – Havaalanı Durağı ve Medical Park Hastanesi Durağı olarak sınırlandırma getirildiği belirtildi.

 

Alınan bu karara il merkezinden ikamet eden ve ilçelere seyahat edecek olan öğrenci, öğretmen, sağlık personeli, işçi ve kamu çalışanı olmak üzere yüzlerce vatandaş  ile ilçelerden il merkezine gelen binlerce vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.

 

Kimi çocuğunun eğitim durumundan, kimi eşinin iş durumundan, sağlık durumundan, evinin Çanakkale’de olması durumundan ve çeşitli nedenlerle Çanakkale’de ikamet etmekte ve her gün ilçelere her gün gitmek durumunda bulunan yüzlerce çalışan ve vatandaşımız bulunmakta.

 

İl merkezinde bulunan  ilçelere her gün gidiş geliş yapmak durumunda olan yüzlerce çalışanın yoğun olarak kullandıkları Troya Caddesinin ilçe minibüslerinin girişlerine kapatılması tüm ilçelere giden ve ilçelerden çeşitli nedenlerle ilçe merkezine helen tüm vatandaşlarımızı mağdur etmektedir.

 

 Mağdur olan kamu çalışanları, öğrenciler ve tüm vatandaşlar İl Trafik Komisyonun aldığı bu karardan bir an önce vazgeçmesini, ilçe minibüslerin Troya Caddesine girişlerinin ve eski güzergahlarının tekrar iade edilerek mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.

 

İlçelerden il merkezine il merkezinden ilçelere yolcu taşımacılığı yapan İlçe Minibüsleri Kooperatif Başkanlarının alınan karar sonrası Vali İlhami Aktaş ile görüştükleri ve vatandaşların alına bu karar ile büyük ile büyük mağduriyet yaşandığını Vali Aktaş’a ilettikleri, fakat bu görüşmelerden henüz olumlu bir sonuç alınamadığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S.S. 16 Nolu Ezine Birlik Minibüsleri Mot.Taş.Koop. Başkanı Mehmet Çırkan gazetemize yaptığı açıklama ile uygulamanın başladığına dikkat çekerek, “Çanakkale İl Trafik Komisyonun almış olduğu karar neticesinden dolayı Troya Caddesine ve Eski Otogara girişlerimiz yasaklanmış olup, sadece sabah 07:30-09:00 akşam 17:00-19:00 arasında Troya Caddesine girişimize izin verilmiş olup,Araçlarımıza iniş ve binişler için 3 durak (Doğalgaz Durağı-Havaalanı Durağı-Medical Park Durağı) olarak sınırlandırılmıştır.

Vatandaşlarımızın araçlarımıza binerken ve inerken mağdur olmaması için bu 3 durakta beklemesini önemle rica ederiz” dedi.