28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE İŞKUR, ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK 2022 YILI 1. DÖNEM PROJE DESTEKLERİNİ DUYURDU

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını kullanmaya yetkili komisyon tarafından verilecek 2022 yılı 1. dönem proje destekleri için başvuruların 3 Aralık 2021’e kadar E- Devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.  

Engellilerin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri ile diğer projeler aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olma amacıyla açıklanan proje desteğine başvurular; 03 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapılacak. Eski hükümlülerin projelerini Denetimli Serbestlik Müdürlüğü üzerinden Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğüne ulaştırmaları gerekecek.Sivil toplum kuruluşlarının, kurum ve kuruluşların hazırladıkları projeleri bir asıl bir kopya olarak 03 Aralık 2021 tarihi mesai saati bitime kadar Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğüne veya Biga Hizmet Merkezine elden veya posta ile teslim etmeleri halinde değerlendirmeye alınacak olup, başvuru rehberi, başvuru formu ve eklerine www.iskur.gov.tr  adresinden ulaşılabilecekler.

Projeye başvurmak isteyen kişiler, kurumlar ve STK’lar;başvuru kılavuzu, rehberi ve ayrıntılı bilgi için iskur.gov.tr’nin duyurular bölümünden, 444 75 87 ve Alo 170 numaralarından bilgi alabilecekler.

Duyuru linki için;

https://www.iskur.gov.tr/duyurular/2022-1-donemine-iliskin-engelli-ve-eski-hukumlu-proje-basvurulari-basladi/