19 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün Kasım 2020 İl Performansları Değerlendirme Raporunda 6. bölgedeki 9 il arasında zirvede yer aldı.

Gösterilen performansla ilgili değerlendirme yapan Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz: ‘‘Bu başarıyı başta çalışma arkadaşlarımın yoğun gayreti olmak üzere bizimle aynı doğrultuda emek verenÇanakkalemizdeki kamu kurumlarımızın, işverenlerimizin, birlikte çalıştığımız üniversiteler, odalar, dernekler ve diğer kurumlarımızın ortak çabasıyla yakaladık. Başarıyı koruyup daha da ileriye taşımak için ilerleyen dönemde de aynı özveriyi göstermeye devam edeceğimiz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarımızın devamını diliyorum.’’ açıklamasında bulundu.

RapordaİŞKUR’un İşe Yerleştirme, Danışmanlık ve Aktif İş Gücü Programları başlıklarının temel alındığı, bu başlıklarda illerin performanslarına göre sıralama yapıldığı kaydedilirken Çanakkale ile birlikte 6. bölgede Adıyaman, Çorum, Giresun, Isparta, Kırklareli, Mardin, Van ve Zonguldak illerinin olduğu belirtildi.