27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yeni bir proje hayata geçirildi. İş arama aşamasında olan gençlere iş arama süreçleri hakkında eğitimlerin verileceği İş Kulübü ilk grup eğitimlerini tamamladı.

İlk grupta eğitime katılan Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümü stajyerlerine; İş ve Meslek Danışmanları tarafından; CV hazırlama, İş arama becerileri ve Mülakat teknikleri hakkında 3 gün süren uygulamalı eğitim verildi.

Eğitim sonunda İl Müdürü Ali Çalışkan tarafından katılımcılara sertifikalarını verdi.

Proje hakkında bir açıklama yapan İl Müdürü Çalışkan ;“Kalkınma Bakanlığı 2015-2017 dönemi Yatırım Programı’nda yer alan İş Kulüpleri Projesi uygulanmasına yönelik olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Sakarya, Mersin, Çanakkale, Denizli ve Trabzon pilot il olarak seçildi. Bu kapsamda da ilimizde Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğümüzde İş Kulübü faaliyetlerini başlattık. Temel amacımız iş arayanlarımızın öz güvenlerini yükseltmek, iş arama süreçlerini ve açık iş ilanlarına yönlendirilmesini kolaylaştırmak. İş Kulüpleri çalışma grupları sayesinde gençlere; kişisel gelişimden iş hayatına atılma sürecine, deneyim kazanmadan kariyer planlamasına kadar birçok kategoride danışmanlık hizmeti vererek bireylerin istihdamına katkı sağlanacak. Yeni açılacak grup eğitimlerine başvurmak isteyen iş arayanların Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü’ne başvurabileceğini” söyledi.