18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

2012 yılından bu yana Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren kemoterapi ünitesi artık 25 koltuk kapasitesi ile yeni yerinde hastalara hizmet vermeye başladı.

Günde 20-30 hastanın günübirlik tedavilerinin uygulandığı kemoterapi ünitesinde aylık 450-500 civarı onkoloji hastasına tedavileri uygulanırken aynı zamanda hematoloji, romatoloji bölümlerinde takip edilen hastalarının da tedavileri veriliyor.

Her geçen gün kanser hastalığının artması neticesinde tedavi alan hasta sayısında da büyük bir artış yaşandığına dikkat çeken Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali “Halkımızın mağduriyetini bir nebze olsun gidermek için Kemoterapi Ünitemizin koltuk kapasitesini artırarak daha geniş bir alanda hizmet vermeye başlıyoruz” dedi.

Onkoloji Uzmanı Dr. Erdem Şen ise yaptığı açıklamada “Maalesef kanser hastaları artarak devam ediyor. Tedavi ihtiyacının artması üzerine ise ayaktan tedavi ünitemiz için yeni bir alan ihtiyacı doğmuştur. Hastane yönetimimizin de desteği ile artık yeni yerimizde de daha geniş ve ferah bir mekanda aynı anda daha fazla sayıda hastamıza hizmet vereceğiz” dedi.