17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE ODA VE BORSA’LARI ORTAK TOPLANTISI MİLLETVEKİLLERİ BÜLENT TURAN VE JÜLİDE İSKENDEROĞLU’NUN KATILIMLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale ili Oda ve Borsa müşterek toplantısı AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nun da katılımı ile video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çetin ve Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay’ın hazır bulunduğu toplantıya, Çanakkale Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ve Çanakkale Ak Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu katılım sağladı.

Moderatörlüğünü Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen’in yaptığı toplantıda Çanakkale bölgesinde 2020 yılının ilk altı aylık döneminde gerçekleştirilen faaliyetler,  Covid-19 salgını döneminde alınan ekonomik tedbirler ve önümüzdeki dönem yapılması planlanan çalışmalarla ile kent ve ülke ekonomisi için yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunularak, Oda ve Borsa üyelerinin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili Milletvekillerimize bilgi paylaşımında bulunuldu.

 “DEVLETİMİZ İMKANLARI DAHİLİNDE COVİD-19 SÜRECİNDE TALEPLERİMİZLE BİREBİR İLGİLENMESİ İŞ İNSANLARINA MORAL OLDU”

Toplantı hakkında bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Devletimiz tarafından açıklanan ve sürekli olarak iyileştirilen Destek ve İstikrar Paketleri ekonominin çarklarını döndürmek için önemli katkılar sunuyor. Bizler iş insanları olarak bu dönemde bir yandan işlerimiz takip ederken bir yandan da bölgemizin kalkınması için hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. Tarihi, kültürel geçmişi ve doğal güzellikleriyle ülkemizin göz bebeği olan Çanakkale’miz şimdilerde yerli ve yabancı yatırımcının da göz bebeği olmaya başladı. 1915 Çanakkale Köprüsü yatırımcıların dikkatini bölgemize çekmeyi başardı. Çanakkale’nin orta ve uzun vadede ülkemizin çok önemli bir lojistik merkezi haline geleceği her geçen gün biraz daha ortaya çıkmıyor. Bizler de Çanakkale’nin Oda ve Borsa Başkanları olarak bölgemizi yatırım açısında uygun hale getirmek için gerekli girişimleri ve lobicilik faaliyetlerini gerçekleştirmeli, üyelerimizi bu konuda bilinçlendirici çalışmalar yapmalıyız. Vekillerimiz ile genel konuların yanında güncel olarak üyelerimizin karşılaştığı sorunları tespit ediyor kendilerine iletiyoruz. Kısa Çalışma Ödeneği uygulaması, karayolu ile yolcu taşımacılığı, halı sahaların çalışma koşullarının belirsizliği, eğitim sektöründe yaşanan sıkıntıları aktardık. Çözüm odaklı yaklaşımları ile her zaman yanımızda olduklarını hissediyoruz ve bu durum iş dünyasına güven veriyor” dedi.

“ÜLKEMİZİN HEDEFLERİ İÇİN YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan S.Kaya Üzen; “Çanakkale iş dünyası temsilcileri olarak güçlü bir iletişim köprüsü kurduklarını belirtti. Oda ve Borsalarımız olarak üyelerimizle, TOBB ve devlet kurumlarımızla sürekli iletişim halinde olduk. Komitelerimizin tamamında bütün meselelere yönelik çözüm önerilerini ve talepleri rapor halinde sürekli toplayarak TOBB, ilgili bakanlarımız ve Değerli Milletvekillerimiz ile paylaşıyoruz. Üyelerimizden gelen ve şu an takip ettiğimiz birçok konu var. Her hafta bu konuları güncelliyoruz. Bu dönemde iş dünyamız arasındaki iletişim ağı ve işbirliği en üst seviyede. İş dünyamıza sunulan destekler için hükümetimize teşekkür ediyoruz.

Toplantımızda Değerli Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan ve Değerli Vekilimiz Jülide İskenderoğlu’na Çanakkale ili Oda ve Borsalar olarak İlimize kazandırmak için üzerinde çalıştığımız Tarıma dayalı ihtisas seracılık (jeotermal kaynaklı) organize sanayi bölgesi projesi ve küçükbaş hayvancılık tarıma dayalı organize sanayi bölgesi projesi ile ilgili ve Çanakkale Teknopark bünyesinde kurulması planlanan Çanakkale Facebook İş İstasyonu Projesi gibi projeleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk.

Ayrıca Değerli vekillerimize üyelerimizin talepleri doğrultusunda Kısa Çalışma Ödeneği uygulaması, sicil affı ile ilgili konularda yaşanan sıkıntıları aktardık. Gündemlerimiz ile yakınan ilgilenen ve çözüm odaklı yaklaşım sunan Değerli Vekillerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’da toplantıda Çanakkale iş insanlarının her zaman yanında olduklarını, sorunlarını çözmek için tüm bürokratik süreçleri hızlandırdıklarını belirterek, Çanakkale’nin büyüme potansiyelini el birliği ile geliştirmeyi ve  ilimizin rekabet gücünü arttırıcı eylem planlarına her zaman destek verdiklerini ifade ettiler.