9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Sağlık Sen Şube Başkanlığı 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Çanakkale Sağlık Sen Şube Başkanlığı 4. Olağan Kongresini, Turizm Uygulama Otelinde gerçekleştirdi. Kongreye Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, Memur Sen Çanakkale Şube Başkanları, delegeler, sendika üyeleri katıldı.

Kongrede konuşan Sağlık Sen şube Başkanı Suat Özen, ” Öncelikle Peygamber Efendimizin Dünyayı Şereflendirdiği Bu anlamlı gecenin insanlığa huzur getirmesi dileklerimle Mübarek Mevlit Kandilinizi kutlarım.

Dün gece Ülkemizi Yasa Boğan, İstanbul da gerçekleşen terör saldırısını yapanları, yaptıranları ve üst akıllarını Rabbim kahhar ismiyle kahreylesin, Ülkemiz için, milletimiz için, ümmet için, mazlumlar için, insanlık için canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şehit ve gazi yakınlarına sabrı cemil dileğimle dua ediyorum.

Sağlık-Sen, nerede bir mağdur, bir mazlum varsa; onun yanında olmayı, elinden tutup kaldırmayı, yarasını sarmayı kendisine şiar edinmiştir. Bu cennet vatana, bu güzide topraklara aşığız. Ay yıldızlı bayrağa, aziz millete sevdalıyız biz. Bizler 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da, 15 Temmuz’da demokrasinin, özgürlüğün, milli iradenin tarafında olanlarız. Çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin aydınlık yarınları için bu uğurda canını ortaya koyan Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatlarımızla her zaman gurur duyduk. Hain kalkışmanın olduğu 15 Temmuz gecesi Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak; tereddüt etmeden Türkiye’nin tüm şehirlerinde olduğu gibi darbe kalkışmasının ilk dakikalarından itibaren sokaklara indik. Üzerimize kurşun sıkan hainlere korkusuzca karşı durduk. O gece şehitler verdikŞunu çok iyi biliyoruz; Dirilerimiz şereflidir, ölülerimiz şanlıdır.Çanakkale ili genelimizde bugün 2200e yaklaşan üye sayımızın nasıl kazanıldığını,  ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu üye sayısı; SAĞLIK-SEN Genel Merkezimizin sendikacılıkta ilkleri yapmasının,  sağlık ve sosyal politika alanında büyük projelerin altına imza atmasının karşılığıdır. İnancımız, azmimiz, heyecanımız bizleri çok daha güçlü kılıyor. Bu başarıda, Sendikacılıkta ezberleri bozmanın ödülüdür.

Sendikamızın özellikle akademik sendikacılık alanında ürettiğimiz akademik bilgilerin bereketidir. Bilginin gücüne inanmanın, sağlık okuryazarlığı araştırmalarında Türkiye’de tek olmanın meyvesidir.

Çanakkale’de 2200’e yaklaşan, Türkiye genelinde 240 bini aşan üye sayısı; Toplu sözleşmelerde enflasyonun üzerinde zam almanın, yüzlerce kazanım üretmenin karşılığıdır. Gönülleri açmanın, akılla buluşmanın adıdır. Üye sayımız, yılmadan, korkmadan, hak, adalet, eşitlik dememizin karşılığıdır.  Birlikte hareket ederek yol aldık, mesafe kazandık. Bu başarı siz değerli Sağlık Sen ailemizin başarısıdır. Alın terinin karşılığıdır.

Biz 7/24 hayat kurtaranların,  şifa dağıtanların sendikasıyız. İnsana ve hayata değer katan erdemlilerin sendikasıyız. Bu konuda engel tanımıyoruz. Bu yüksek ideallerin sendikacı ve sendikacıları olarak, hedeflerimizi büyüteceğiz. Çalışanlarımızın sorunlarını dinleyecek, gücümüzün yettiği ölücüde müdahale edecek, inşallah tüm sıkıntıları çözecek ve üyelerimizin memnuniyeti için var gücümüzle çalışacağız.

Bizler her alanda, ilk adımı atmaya, ilk fidanı dikmeye, ilk mumu yakmaya, ilk kıvılcımı ateşlemeye devam edersek, dünyanın huzura kavuşması, insanlığın barışı yakalaması yakındır.

Türkiye; çalışan, üreten, büyüyen güzel bir ülkedir. Biz bu topraklarda hep; emeğin kutsal olduğunu bildik. Ve diyoruz ki; En bereketli yağmur alınteridir! Büyük değeri olan şeyler, ucuza mal olmaz. Bulduğunuz şeyin değeri; ararken sarf ettiğimiz emek kadardır.

Bu duygularla katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Olağan Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını ümit ediyorum.” dedi.

Sağlık Sen Çanakkale Şube Başkanlığı Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı; Şube Başkanı Suat Özen, Başkan Vekili Ali Sinan Uslu, Başkan Yardımcıları Yusuf Demirbaş, Nurşen Kuşdoğan Dinç, Mustafa Yurtseven, Hakan Pınarcıoğlu, Kadir Zeki Şaka.

 

14122016_1_0002

14122016_1_0003

14122016_1_0004