21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE TANAP HİBE PROGRAMINDA

AK Partili Milletvekili Ayhan Gider, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Hibe Programlarına kentin alınması için yapılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını açıkladı. 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan GİDER “ Güzergahı boyunca yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı, sürdürülebilir projelerle bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemeyi hedefleyen TANAP(Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi) Sosyal ve Çevresel Yatırım Hibe Programlarına Çanakkale’nin alınması için yapılan çalışmalarımız olumlu sonuçlandı.”dedi.

TANAP Yerel olarak tanımlanan ihtiyaçlara karşılık gelen bölgedeki insan kaynakları potansiyelini ve sosyal sermayeyi güçlendirmeyi hedefliyor.

Tarım, imalat ve turizm dahil olmak üzere hizmet sektöründeki yerel küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarının bu hibe projesiyle destekleneceğini açıklayan Gider; “TANAP yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucu Gelibolu ve Biga ilçelerimizi hibe verilecek ilçeler arasına aldılar. Halkımız adına başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve TANAP yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, TANAP’ın Gelibolu ve Biga’da çevre altyapısını, doğal kaynakları, yenilenebilir enerji kaynaklarını, bio-çeşitliliğini ve eko-sistemlerini geliştiren projeleri destekleyeceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgilendirme toplantılarının yapılacağını açıkladı.

 

 

 

About Post Author