15 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Sektöründeki tek ihtisas fuarları olan Ekoloji İzmir ile Olivtech, bu yıl “Gurme İzmir” başlığı altında, yerli yabancı tüm sektör temsilcilerini İzmir’de buluşturdu.

Gurme İzmir-7. Olivtech Fuarı’na, bu yıl Libya ve İtalya’dan 9 yabancı firmanın da aralarında bulunduğu 336 firma katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası mevcut ürün yelpazesi süt, süt ürünleri, fermente ürünler ve teknolojileri ile daha da zenginleşen Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda 60 metrekarelik standı ile göz doldurdu. 26-29 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen fuarda Çanakkale Ticaret Borsası C holünde ziyaretçilerini ağırladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ’ın organize ettiği Olivtech 7. Zeytin ve Zeytinyağı fuarının açılışına katılan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen “Türkiye’nin sağlıklı fuarları Olivtech ve Ekoloji İzmir, bugün Fuar İzmir’de kapılarını açtı. Bu yıl yedincisi düzenlenen ve Fuar İzmir’de gerçekleşen fuarda Borsamız stantı ile ilimiz ürünlerini alıcılarla buluşturarak, bağlantı yapmalarına zemin hazırlama imkânına eriştik. Standımızda Borsamız üyesi markalarımız ile İlimize ait zeytin ve zeytinyağlarımızın, süt, süt ürünleri ve fermente ürünlerimizin tanıtım ve tadımları gerçekleştirilmektedir.

Çanakkale Ticaret Borsası üyelerinin bir yandan yurtiçi pazar payını arttırmayı amaçlarken bir yandan da yurtdışında yeni pazarlar elde etme olanakları yakalamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan ÜZEN Gurme İzmir-7. Olivtech Fuarı’na, bu yıl Libya ve İtalya’dan 9 yabancı firmanın da aralarında bulunduğu 336 firma katıldığını belirterek fuarın uluslararası özelliğinin olması nedeniyle ürünlerimizi hem tüm Türkiye’de yaşayan tüketicilere hem de yakın coğrafyada bulunan tüketicilerin damak zevkine sunma imkânına eriştiklerini ifade etti.

Başkan Üzen devamla ‘Organik ürünlerin ve zeytinin anavatanı Anadolu’nun ürün çeşitliliğini ve kalitesini sergilemek ve Türk firmalarının global pazardaki rekabet güçlerini artırmasına yönelik girişimlere destek olmak amacıyla düzenlenen bu fuarın, Borsa üyelerine önemli iş bağlantıları kurma olanağı sunmaktadır dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak Borsamız üyesi tüm sektör oyuncularının fuardan yararlanmaları amacıyla 28 Nisan 2017 Cuma günü gidiş- dönüş fuar organizasyonu gerçekleştirileceğini belirten Üzen, Çanakkale, Ezine, Ayvacık, Bayramiç, Çan ve Yenice’de yer alan 100 üyenin Olivtech ve Ekoloji İzmir Fuarlarını ziyaret ettiğini dile getirdi.

Uluslararası yarışmalar, zeytinli sohbetleri, Canan Karatay, Sahrap Soysal ve Eyüp Kemal Sevinç gibi ünlü şeflerin katılacağı etkinliklerin düzenleneceği fuar,  29 Nisan’da sona erdi.