19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, ilin dış ticarette rekabet gücünü ve kapasitesini arttırmak üzere gerçekleştirdiği yurt dışı iş gezilerine devam ediyor.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, 12 no’lu Meslek Komite temsilcileri ve Meslek Grubu üyelerinden oluşan heyet 16-19 Ocak 2020 tarihlerinde resmi ve ticari temaslarda bulunmak üzere İtalya/Milan’a gitti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen yurt dışı iş gezisinde, Yönetim Kurulu üyesi ve 12 no’lu Meslek Komite temsilcisi Ersin Kahraman, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Temiz, 12 no’lu Meslek Komite Üyeleri Mustafa Özcan, Orhan Dom, Recep Yılmaz ve Timur Ay ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“ÇANAKKALE’MİZİN TÜM SEKTÖRLERDE ULUSLARARASI PAZARLARDA REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRACAĞIZ”

İtalya/Milan Yurt Dışı İş Gezisi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak her sektörde ilimizin rekabet gücünü ve firmalarımızın kurumsal kapasitesini uluslararası platformlarda arttırmak üzere KOSGEB destekli Yurt Dışı İş Geliştirme ziyaretleri düzenliyoruz. İtalya/Milan’a düzenlediğimiz yurt dışı iş geliştirme ziyaretimizin ilk gününde Milan Ticaret Ataşeliğimizi ziyaret ederek, ilimizin ekonomisi ve öne çıkan sektörleri ile mücevherat sektörde yaşanan gelişmeler hakkında Milan Başkonsolosumuz Sayın Özgür Uludüz, Milan Ticaret Ataşemiz Sayın Dr. Emre Orhan Öztelli ve Uzman Gizem Yurtalan ile görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerinden İtalya’daki mücevherat sektörü başta olmak üzere, bölgenin öne çıkan sektörleri hakkında detaylı bilgi aldık. İtalya/Milan ziyaretimizin ikinci ve üçüncü günlerinde mücevherat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz B2B görüşmeler gerçekleştirecek. Bununla beraber Vicenza’da düzenlenen ve Ticaret Bakanlığımız tarafından “2020 Prestijli Fuar” listesinde yer alan Vicenzaoro 2020 Mücevher ve Değerli Eşyalar fuarını ziyaret ederek sektördeki yeni trendleri ve gelişmeleri yerinde görme imkanına sahip olacağız.” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İtalya/Milan iş geliştirme gezisi, Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Kahraman ve 12 no’lu Meslek Komite temsilcileri tarafından Milan Başkonsolosumuz Sayın Özgür Uludüz, Milan Ticaret Ataşemiz Sayın Dr. Emre Orhan Öztelli ve Uzman Gizem Yurtalan’a hediye takdim edilmesiyle resmi program tamamlandı.

 

About Post Author