13 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE TKDK İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NDEN ÇTSO’YA ZİYARET

Çanakkale Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar ve Koordinatör Birim Amiri Ahmet Deniz, Yönetim Kurulu Başkanımız Selçuk Semizoğlu’nu ziyaret etti.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyaret hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Covid-19 salgın dönemi bizlere tarım ve kırsal kalkınmanın önemini bir kez daha hatırlattı. Çanakkale’nin öncelikli sektörleri arasında yer alan tarım ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesi, bölgemizde kalıcı istihdam ve katma değerli ürün üretimine çok önemli katkılar sağlıyor.Çanakkale’nin 2012 yılından itibaren IPARD programlarına dahil edilmesiyle beraber, TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğümüz tarafından bölgemizin kalkınmasına doğrudan katkı sağlayacak önemli projeler hayata geçirildi. İşletmelerimiz proje süreçlerini öğrenerek, yatırımlarını bir plan ve program çerçevesinde AB standartlarına uygun olarak yapamaya başladı. Bu durumun tarım ve tarıma dayalı sanayimizde bölgesel rekabetimizin artmasına önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum.” diyerek gerçekleştirilen nezaket ziyareti için teşekkür etti.

İl Koordinatör Vekili Mahmut’da IPARD-I Programı  kapsamında 7 dönem proje kabulü gerçekleştirildiğini belirterek, bugüne kadar 305 projenin İl Koordinatörlüğüne sunulduğunu, bu projelerden 228 adetinin sözleşmeye bağlandığını ve toplamda 37 Milyon Türk Lirasına yakınödeme yapıldığını ifade etti.

 

 

About Post Author