18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Valiliği ; “ÇOMÜ Hastanesindeki o kavga Kürtçe konuşmadan kaynaklanmadı”

Çanakkale Valiliği yaptığı açıklama ile 15 Ekim günü ÇOMÜ Hastanesinde meydana gelen ve iki refakatçi arasında yaşanan tartışma ve kavga olayının bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada iddia edildiği gibi Kürtçe konuşma konusundan kaynaklanmadığı açıkladı.

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.

“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Servisinde 15.10.2019 günü saat 15.00 sıralarında, göz rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören B.Y. isimli hastanın refakatçisi E.Y. ile aynı odada göz rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Ş.K. isimli hastanın refakatçisi H.K.(%80 Şizoaffektif bozukluğu olan) isimli şahıs arasında hasta yemeğinin çöpe dökülmesi ve sonrasında yaşanan karşılıklı tartışma ve kavga olayı ile ilgili;

Hasta refakatçisi E.Y. ile aynı odada hasta refakatçisi olarak bulunan H.K.(%80 Şizoaffektif bozukluğu olan) isimli şahıs arasında hastane odasında hasta yemeğinin çöpe dökülmesi sonrasında yaşanan karşılıklı tartışma ve kavga olayından dolayı Hasta refakatçisi E.Y.nin yaralandığı, her iki şahsın karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldukları, kavga olayının bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada iddia edildiği gibi Kürtçe Konuşma konusundan kaynaklanmadığı ve olaya karışan her iki şahısın bir takım iddialarla birbirlerinden şikayetçi oldukları anlaşılmış olup, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen adli tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”