13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Valiliğinden “ASSOS” Açıklaması

Çanakkale Valiliği, Assos’ta devam eden kaya ıslah çalışmalarına yönelik, bazı basın yayın organlarında iş makinası kullanımı, yol ve seki yapısı oluşturulmasına yönelik çıkan haberler üzerine yazılı açıklamada bulundu.

Assos’ta devam eden çalışmaların projeye uygun şekilde devam ettiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

“Bazı basın yayın organlarında Assos Antik Liman Mevkiinde yapılan çalışmalarda iş makinesi kullanımı, yol ve seki yapısı oluşturulması ile ilgili olarak gerçeği yansıtmayan haberler yayınlanmaktadır.

Yapılan iyileştirme çalışmaları sırasında iş makinesinin kullanımını gerektiren ve gerektirmeyen durumlar teknik şartnamede detaylı olarak belirtilmiştir. Buna göre projede şevlendirme yapılacak alanlarda iş makinesi kullanılacağı teknik rapor, teknik şartname ve uygulama projesinde açıkça belirtilmiştir. (1 Nolu Resim) Diğer imalatlarda kesinlikle iş makinesi kullanılmayacağı belirtilmiş olup iş makinesi kullanılmayarak dağcı marifeti ile enerji sönümleyici bariyerlerin yerleştirilme çalışmaları ayrıca yürütülmektedir. (2 Nolu Resim)

Yapılan şevlendirme çalışmalarında iş makineleri tarafından doğal olarak iş akışı nedeniyle iş makinelerinin şevler arası hareketi ve manevra kabiliyetinin sağlanması amacıyla yol yapısı ve seki yapısı oluşmuş olup proje tamamlanmasını müteakip böyle bir yol ve seki yapısı kesinlikle kalmayacaktır.

Daha önce yaptığımız açıklamalarda belirttiğimiz gibi çalışmalar ilgili kurum ve kuruluşların gözetimi ve denetiminde projesine uygun olarak sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye