28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Tavlı, yayımladığı mesajında, daha huzurlu, mutlu ve müreffeh bir Çanakkale, büyük ve güçlü bir Türkiye hedefine emin adımlarla yürüdükleri yeni bir yıla girdiklerini kaydetti.

Mesajında, devletin ve milletin hayatında özel bir yeri olan Çanakkale’nin, başta huzur ve güvenlik olmak üzere her anlamda daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için kamu kurum ve kuruluşları ve vatandaşlarla el birliği ile çalışılan bir yılın geride bırakıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yeni yılda daha güzel bir Çanakkale için çalışmalara devam edeceğiz. Bu anlayışla ilimizin ve ülkemizin bugüne kadar elde ettiği başarıları yeni başarılarla perçinlemek, çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel ve müreffeh bir ülke bırakmanın çabası ve çalışması içerisinde olacağız. 2016 yılı üzüntü verici hadiseleri milletçe yaşadığımız, terör örgütlerinin çirkin ve kanlı yüzlerinin ortaya çıktığı bir yıl oldu. Ülkemizin birlik ve beraberliğine, halkımızın huzur ve güvenine kasteden hain terör saldırılarına maruz kalarak şehit olan vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin birlik ve beraberliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelen bu saldırılar karşısında her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde olacak, ülkemiz için hep birlikte çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın ilimize ve ülkemize güzellikler getirmesini diliyor, sivil, asker tüm kamu personelinin, özel sektör çalışanlarının, basın mensuplarının, saygıdeğer Çanakkalelilerin yeni yılını tebrik ediyorum.”