21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de 14 Yaşındaki çocuk 17 Yaşındaki Genci Silahla ve Bıçaklayarak Öldürüldü

Çanakkale’de, 14 yaşındaki çocuk tarafından silahla vurulan ve ardından göğsünden bıçaklanan 17 yaşındaki genç, hayatını kaybetti.

 

Çanakkale’de 14 yaşındaki M.İ., aralarında önceden husumet olduğu öne sürülen 17 yaşındaki İ.Ç.’yi önce silahla vurdu, daha sonra hırsını alamayarak göğsünden bıçakladı.

 

Edinilen bilgiye göre, iskele meydanında aralarında bir süredir husumet bulunan İ.Ç. (17) ile karşılaşan M.İ. (14), bir anda tartışmaya başladı. Tartışma bir anda kavgaya dönüştü. M.İ., belinden çıkardığı tabanca ile İ.Ç.’ye iki el ateş etti. Başından vurulan İ.Ç., kanlar içinde yere düştü. Hırsını alamayan M.İ., yerde yatan İ.Ç.’nin göğsüne ayrıca bıçak sapladı.

 

Silah sesini ve vatandaşların bağırışlarını duyan polis kısa sürede olay yerine gelerek, elindeki tabancayı yere bırakarak teslim olan M.İ. yi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Korku dolu bakışlar arasında ‘tecavüzcü’ diyerek küfreden M.İ., Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

Yaşanan olayın ardından polis ekipleri, bölgeyi güvenlik şeridiyle kapattı. Olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerince öldüğü belirlenen İ.Ç.’nin cenazesi, daha sonra Cumhuriyet Savcısının olay yerindeki incelemelerinin ardından Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

 

About Post Author