13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE’DE 26.AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI TÖRENLE BAŞLADI

13 – 19 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlanan 26. Ahilik Haftası Çanakkale’de de tedbirler kapsamında kutlandı.

Törene Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Kahraman, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Mustafa Ali Uzkuç, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder, Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Vildan Özkan ve Esnaf Odaları Birliği üyeleri katıldı.

Açılış töreninde, Ahilik Teşkilatının tarihi ve mesleki önemi hakkında açıklamalar yapıldı. Törende, Ahi Evran’ın kurucusu olduğu Ahiliğin ilk esnaf teşkilatı olduğu, meslek erbabını ahlaki yönden de yetiştiren, iyi insan meziyetleri esas alarak düzenleyen bir örgütlenme olduğu vurgulanarak, bu anlayışa her zaman ihtiyaç olduğu ifade edildi.

Cumhuriyet Meydanı’na çelenk konması ile başlayan törende İstiklal Marşı okunmasının ardından Çanakkale Valisi İlhami Aktaş makamında ziyaret edildi.

Ziyarette bulunan heyet, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ile birlikte Değirmenlik Sokak, Çarşı Caddesi, Sakızlı Çeşme Sokak, Büyük Hamam Sokak, Arap İbrahim Paşa Caddesi ve Aynalı Çarşı’da bulunan üyelerimizi ve esnafları ziyaret ederek esnaf ve sanatkarlarımızın ahilik kültürüyle birlikte, ortaya koyduğu iş ahlakı, kaliteli üretim ve meslek erbabı yetiştirme modeliyle milletimize asırlarca yol göstericilik yaptığını dile getirerek esnaf ve sanatkarlara hayırlı bol kazançlar diledi.

 

 

 

 

 

About Post Author