29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de Art Arda 2 Deprem! Köylerdeki Evler Yıkıldı

Ayvacık ilçesinde 5.3 ve 4.2 büyüklüğünde arka arkaya 2 deprem meydana geldi. Depremde köylerdeki bazı evler yıkıldı. Küçükbaş hayvanlar da telef oldu.

Ege Denizi’nde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Ege Denizi olan deprem Ayvacık ilçesinde oldukça fazlasıyla hissedildi. İlerleyen saatlerde ise 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İSTANBUL VE İZMİR’DEN HİSSEDİLDİ

Çanakkale başta olmak üzere İzmir, Bursa, Tekirdağ ve İstanbul’da da hissedilen deprem kısa süreli paniğe sebep oldu. Çanakkale’de AFAD ve UMKE ekipleri araştırma başlattılar.

Öte yandan sarsıntının 9,25 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

EV ÇÖKTÜ, 2 YARALI

Depremde, Yukarıköy Köyü’ndeki bazı evlerin yıkıldığı belirlendi. Çanakkale’ye 100, Ayvacık’a 30 kilometre uzaklıktaki Yukarıköy Köyü’nde deprem sırasında 2 kişi de yaralandı. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) de köye sevk edildi

BAYIRKÖY MUHTARI: 40-50 EVDE HASAR VAR

Bayırköy Muhtarı Mehmet Yahya Çavuş, 06.51 sıralarında büyük bir gürültü ile uyandıklarını belirterek, “Köyümüz 250 haneli. Köyde 40-50 civarında evde hasar var, bazı evlerde küçükbaş hayvanlar da telef oldu. Evlerden kimisinin ise sadece çatısı kaldı” dedi.

Ayvacık’ye 30 kilometre mesafedeki Bayırköy ile yakınlarındaki Çamköy’de hasar meydana geldiği, Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerinin bölgede çalışma başlattığı öğrenildi.

İKİNCİ DEPREM GELDİ

Saat 06.51’de Ayvacık ilçesi açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından ise 4.2 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha yaşandı. 07.17’de meydana gelen depremin yerin 4.2 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

 

 

About Post Author