Sal. Şub 18th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de Bisikletlerle 30 Ağustos Zafer Turu

2 min read

Çanakkale Bisiklet PLATFORMU 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Çanakkale’de “30 Ağustos Zafer  Turu” düzenliyor.

Çanakkale Bisiklet Platformu Çanakkale’deki tüm bisiklet kullanıcılarını büyük bir coşkuyla kutlanacak 30 Ağustos Zafer Turu’na davet ediyor.

Platform sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos Zaferini şu sözlerle tanımlamıştır. “30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

Bu vesileyle Çanakkale Bisiklet Platformu olarak Gazi Mustafa Kemal ve canlarını hiçe sayan tüm gazi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, bu anlamlı günde forma ve bayraklarımız ile tüm vatandaşlarımızı herkesin katılımına uygun olarak gerçekleştirilecek olan Zafer Turumuza bekliyoruz.”

Zafer Turu, 30 Ağustos Cuma günü Golf Aile Çay Bahçesinde saat 20.00’da başlayacak ve Truva atında sona erecek. 

➡ Tarih: 30.08.2019 Cuma

➡ Buluşma Yeri: Golf Aile Çay Bahçesi

➡ Buluşma Saati: 20:00

➡ Hareket Saati: 20:30

➡ Yol Güzergâhı: Golf Aile Çay Bahçesi > Kayserili Ahmet Paşa Cad. > İskele > Cumhuriyet Bulvarı > İnönü Caddesi > Plaj Caddesi > Deniz Sokak > Aziziye Caddesi > Atatürk Caddesi > Üniversite Kavşağı > Lozan Caddesi > Troya Caddesi > Atikhisar Caddesi > Demircioğlu Caddesi > İskele > Truva Atında tur sona erecek.

 

Detaylı bilgi için Çanakkale Bisiklet Platformu sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz ya da; https://www.facebook.com/events/2377797115589628/

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.