17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de yaşanan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü başlaması planlanan yüz yüze eğitime 1 gün süre ile ara verildi. Yine engelli çalışanlar ve hamile olanlarda idari izinli sayılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitimle ilgili olarak normalleşme planını açıklanmış, bu kapsamda bazı okulların 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime geçmesi bekleniyordu.

Çanakkale’de kar yağışı buna engel oldu. Kentte etkili olan yoğun kar nedeniyle okullara bir gün ara verildi.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖĞRETİME 1 GÜN ARA VERİLMİŞTİR”

Bu kapsamda Çanakkale’de bazı okulların yüz yüze eğitime geçmesi planlanırken, etkili olan kar yağışı buna engel oldu. Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullardan/kurumlardan yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim öğretime 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

ENGELLİ ÇALIŞANLAR İLE HAMİLE PERSONEL İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli çalışanlar ile hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitimle ilgili olarak yapılan açıklamada, 15 Şubat itibarıyla, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda yüz yüze eğitim başlayacağı duyurulmuştu. Yapılan açıklamada1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacağı da belirtilmişti.