12 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE’DE ORKİDE ÜRETMEYİ PLANLAYAN BELÇİKALI YATIRIMCILARDAN TİCARET BORSASINA ZİYARET

Çanakkale’de orkide üretimi yapmayı planlayan Belçika kökenli Microflor Firma Temsilcileri, GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi koordinatörlüğünde Çanakkale Ticaret Borsası’na ziyaret gerçekleştirdi.

ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen’in ev sahiliğinde gerçekleşen toplantıya, Microflor yetkilileri Ivy Lefevere, Linde Dewit, Febe Flore, GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koodinatörü Recai Başaran ve uzmanları, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ramazan Eren, ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Onur Sinan Türkmen, ÇTB Genel Sekreteri Sevcan Elver katıldı.

YATIRIMCILARIN İLİMİZE İLGİSİ DEVAM EDİYOR.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen görüşmeye ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti;

“Belçikalı yatırımcı firmamızı Borsamızda ağırlamaktan son derece memnun kaldık. Orkide başta olmak üzere süs bitkilerinin ıslahı, doku kültürü olarak çoğalması ve iklime alıştırılması konularında faaliyet gösteren ve bu alanda ülkemize yatırım yapmak isteyen firma yetkililerimiz ile bilgi alışverişinde bulunduk. Yatırımcılarımıza, İlimizdeki makro projelere ve yatırım fırsatlarına ilişkin detaylı bir sunum gerçekleştirdik. Böyle büyük yatırımcıları İlimizde görmek bölgede yeni iş sahalarının oluşmasına ve böylece istihdamın da artmasında olumlu bir çıktı olacağı düşüncesindeyiz.”

Gerçekleşen toplantıda ayrıca Microflor firması yetkilileri ile Çanakkale ekonomisi, iş ortamları, istihdam, teşvikler ve yatırım ortamı konularında istişareler gerçekleştirildi.

About Post Author