21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de Sağlık Yatırımları Son Dönemde Hız Kazandı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mizde son dönemde her alanda ciddi bir çalışmalar yapılıyor. Sağlıktan eğitime, spor alanlarından tarıma kadar bir dizi yeni hizmet binalarını inşa ettik, ediyoruz. Çanakkale artık tarihin yanı sıra yatırımlarıyla da adından söz ettirmektedir”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Merkeze yapılması planlanan İl Sağlık Müdürlüğü hakkında açıklamalarda bulundu. Projenin önümüzde ki günlerde ihalesinin yapılacağını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mizde sağlık alanında çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz en kısa sürede Çanakkale’mizi sağlık alanında merkez konuma getirmek. Son dönemde sağlık alanının yanı sıra her alanda ciddi bir çalışmalar yapılıyor. Sağlıktan eğitime, spor alanlarından tarıma kadar bir dizi yeni hizmet binalarını inşa ettik, ediyoruz. Çanakkale artık tarihin yanı sıra yatırımlarıyla da adından söz ettirmektedir. Bu anlamda yeni yapılacak olan İl Sağlığı Müdürlüğümüz örnek olacak şekilde projelendirildi. İl Sağlık Müdürlüğümüzün yanı sıra proje ile beraber 112 Komuta Kontrol Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuvarı ile beraber yaklaşık 14.000 metrekare hizmet binasıyla ilimiz modern bir sağlık yönetim binasına sahip olacaktır. Önümüzde ki hafta ihalesini gerçekleştirip en kısa sürede çalışmalarının tamamlanması için gayret gösteriyoruz. Şimdiden ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

About Post Author