13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’deki İş İnsanı Sümer Süha Sümer ve Eşi cinayetinin şüphelisi tutuklandı

Sümer’in (60) evlerinde bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli T.Y (36) tutuklandı, diğer 3 kişi ise serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre Cevatpaşa Mahallesi Akman Apartmanı’nın 4’üncü katında oturan iş insanı Süha Sümer ve emekli öğretmen eşi Nilgün Akman Sümer, cumartesi günü saat 02.00 sıralarında evlerindeyken, binanın zemin katındaki pizzacı dükkanında çalışan Turgut Yolcu’nun bıçaklı saldırısına uğradı. Yolcu’nun, olay sonrası evine giderek patronu Z.K.Ö.’ye cinayeti işlediğini söyledi. Z.K.Ö. de polisi arayarak, durumu bildirdi. Eve giden ekipler, Sümer çiftinin cansız bedeniyle karşılaştı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin teknik incelemesi sonrası şüpheli Turgut Y. ve gözaltına alınan arkadaşı M.U. ile olayın yaşandığı binanın zemin katında bulunan pizzacının sahipleri Z.K.Ö. ve T.E’nin adliyedeki işlemleri tamamlandı.

Turgut Y, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken M.U. adli kontrolle salıverildi.

İş yerinin sahipleri Z.K.Ö. ve T.E. ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan Sümer çiftinin üst katında Nilgün Akman Sümer’in kız kardeşi Nilay Özay ile eşi eski Çanakkale Belediye Başkanı ve milletvekili İsmail Özay’ın oturduğu öğrenilmişti. Turgut Y.’nin, Sümer çiftini öldürdükten sonra Özay çiftinin evine çıktığı da merdiven korkuluklarında rastlanılan kan izlerinden anlaşılmıştı. Turgut Y.’nin, Sümer ve Özay ailelerinin mal sahibi olduğu dükkanda eski kiracı olduğu öğrenilmişti. Çalıştığı pizzacı dükkanının mal sahibi olan 2 ailenin de Turgut Y.’nin hedefinde olduğunun değerlendirildiği belirtilmişti.

CANAKKALE’DE SUHA SUMER VE ESI NILGUN AKMAN SUMER, IDDIAYA GORE EVLERININ ZEMIN KATINDAKI IS YERI CALISANI TURGUT Y. TARAFINDAN BICAKLANARAK OLDURULDU. CIFTIN CENAZELERI, NECIP PASA CAMISI’NDE KILINAN NAMAZIN ARDINDAN SEHIR MEZARLIGI’NDA TOPRAGA VERILDI. (FOTO: CANAKKALE, DHA)

About Post Author