24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Giresun’da yaşanan sel felaketinde Tirebolu-Doğankent karayolunda menfezin çökmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran, memleketi olan Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yüzlerce kişinin katıldığı düzenlenen törenle gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Giresun’da etkili olan şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen sel sonucu Tirebolu-Doğankent karayolunda menfezin çökmesi sonucu içerisinde 5 arkadaşının da bulunduğu aracın dereye yuvarlanmasıyla Eceabat’lı Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran şehit oldu.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Onur Kıran’ın naaşı ilk olarak Eceabat ilçesindeki baba evine getirilerek, helallik alınıp, duaların okundu.

Şehidin cenazesi daha sonra Eceabat İlçe Mezarlığına getirildi.

İlçe mezarlığında düzenlenen törene; şehit Kıran’ın babası Müjdat ve annesi Filiz Kıran, abisi Umut Kıran, akrabaları ve yakınları ile İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, Çanakkale Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, askeri ve mülki erkanın yanı sıra kalabalık bir topluluk katıldı.

Kıran ailesi ve yakınları törende göz yaşlarına hakim olamadı.

Şehit Kıran’ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş Onur Kıran’ın kendisi gibi Uzman Çavuş olan ağabeyi Umut Kıran’ın 4 Eylül’de yapılacak düğünü için izin kağıdını imzalattığı öğrenildi.

 

 

GİRESUN’DA YAŞANAN SEL FELAKETİNDE ŞEHİT OLAN JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ONUR KIRAN, DÜZENLENEN TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ. (UTKU YAŞAR CÜCE/ÇANAKKALE-İHA)

GIRESUN’DAKI SEL FELAKETINDE SEHIT DUSEN JANDARMA UZMAN CAVUS ONUR KIRAN’IN CANAKKALE’NIN ECEABAT ILCESINDEKI AILESINE SEHADET HABERI ULASTIRILDI. BABA EVI TURK BAYRAKLARIYLA DONATILDI. EVIN ONUNE TAZIYE CADIRI KURULDU. (FOTO: BURAK GEZEN/CANAKKALE, DHA)