17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’ye bağlı Pazarköy köyünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 5 Ocak’ta başlatılan karantinanın süresi 10 gün uzatıldı.

İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu, Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Pazarköy köyünde Kovid-19 vakalarının yayılımını engellemek ve toplum sağlığını korumak amacıyla daha önce alınan karantina süresinin 10 gün uzatılmasına karar verildi.

Pazarköy Köyü Muhtarı Oktay Akay, gazetemize yaptığı açıklamada, salgın yayılımının önlenmesi amacıyla 5 Ocak Salı gecesi saat 21.00’den itibaren 10 günlük karantina süreci  boyunca kararların titizlikle uygulandığına dikkat çekerek, “Sürenin sona ermesiyle birlikte İlçe Hıfzısıhha Kurulunca karantina süresi 10 gün daha uzatılmıştır. Kolluk güçleri ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile koordineli ve uyum içinde çalışıyoruz. Karantina sürecinde vatandaşlarımızın tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında her an yanlarında olmaya devam edeceğiz.. Vatandaşlarımızdan İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararlarına titizlikle uymalarını, özellikle ev ve hane ziyaretleri yapmamalarını, temizlik ve hijyen kurallarına uymalarını bekliyoruz.” dedi.

KaymakamUzan, yaptığı açıklamada, salgının yayılımının önlenmesi amacıyla alınan tedbirlere uyulması noktasında oldukça hassas davrandıklarını söyledi.

Salgınla mücadeleye ilişkin kararların titizlikle uygulandığını belirten Uzan, “Tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek evde kalmalarını, ev ziyareti yapmamalarını, yetkililerin direktiflerine ve Kurul tarafından alınan kararlara muntazaman uymalarını bekliyoruz. Kaymakamlığımız ve Vefa Sosyal Destek Grubumuz ile karantina sürecinde vatandaşlarımızın tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında her an yanlarında olacağız.” dedi.