24 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’nin gururu Selin Özkan Darüşşafaka’da

Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü “81 İlden 81 Öğrenci” projesinde bu yıl Çanakkale’den sınava girerek başarı gösteren Selin Özkan oldu.

 

Türkiye’nin en uzun soluklu ve katma değeri yüksek eğitim projelerinden biri olan, Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü “81 İlden 81 Öğrenci” projesi 11. öğretim yılına girdi.

 

Bu kapsamda, Darüşşafaka’ya girmeye hak kazanan 81 öğrencinin yatılılık ve diğer tüm eğitim giderleri İş Bankası tarafından karşılanıyor. 2008-2009 eğitim öğretim yılında başlanan projede İş Bankası’nın desteğiyle Darüşşafaka’da eğitim gören öğrenci sayısı 700’e yaklaştı.

 

Bu yıl Çanakkale’den sınava girerek başarı gösteren ve Darüşşafaka’da okumaya hak kazanan Selin Özkan oldu. Çanakkale’nin gururu olan Özkan’ın Darüşşafaka’daki eğitim hayatı boyunca tüm giderleri İş Bankası tarafından karşılanacak.

 

DARÜŞŞAFAKA VE İŞ BANKASI İŞBİRLİĞİ

 

Darüşşafaka maddi imkânları yetersiz, annesi veya babası hayatta olmayan çocuklara 5. sınıftan lise mezuniyetine kadar tam burslu ve yatılı eğitim veriyor. Öğrencilerine kaliteli eğitim, sosyal gelişim ve sıcak bir yuva ortamı sağlamayı hedefleyen, ülkenin köklü eğitim kurumlarından biri olan Darüşşafaka’da okuyan öğrenciler iyi düzeyde İngilizce öğreniyor,her öğrenci bir enstrüman çalıyor ve bir spor dalı ile ilgileniyor.

 

Darüşşafaka ile İş Bankası işbirliğinin temelleri 1939 yılında atıldı. Erzincan’da meydana gelen deprem sonrasında İş Bankası 83 depremzede çocuğun Darüşşafaka’daki eğitim giderlerini üstlendi. 79 yıl önce başlayan bu işbirliğini uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesine dönüştüren İş Bankası sağladığı ekonomik desteğin yanında yıl boyunca yaptığı etkinliklerle çocukların sosyal anlamda da yanında oluyor.

 

 

About Post Author