Cts. Şub 22nd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’ye 30 Milyon TL.lik Köydes Ödeneği

2 min read

Çanakkale İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleşen KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısında 30.525.683,00 TL KÖYDES ödeneğinin ilçelere göre dağılımı görüşüldü.

2019 Yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi uygulama usul ve esaslarının tespit edildiği 24.04.2019 tarih ve 2019/1011 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı İle İlimize 30.525.683,00 TL KÖYDES ödeneği tahsis edildi.

Toplantıya; Vali Yardımcısı- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Bolat, İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili Mehmet Sezer, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresinin ilgili birim müdürleri ve teknik personeli katıldı. 

Toplantıda; köylerin, içme sularının sağlıklı ve ihtiyacı karşılayacak hale getirilmesi, köy yollarının standartlarının yükseltilmesi, küçük ölçekli sulama alt yapılarının yenilenmesi ile köy atık su alt yapılarının iyileştirilmesi için Cumhurbaşkanı Kararı İle Çanakkale’ye tahsis edilen 30.525.683,00 TL KÖYDES ödeneğinin ilçelere dağılımı görüşülerek karara bağlandı.

KÖYDES projelerinin de son durumları, işlerin fiziki ve maddi gerçekleşmesi oranları da değerlendirildiği toplantıda, yürütülecek projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması kararı alındı.
 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.