21 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kontrollü normalleşme sürecine ilişkin alınan karar doğrultusunda yüz yüze eğitime başlanıyor. Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, 8. ve 12. sınıflar eğitim-öğretime açılacak.

Corona virüsle mücadelede “kontrollü normalleşme” sürecine geçildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 Marta’ta başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin kapsamlı bir açıklamada bulundu. Selçuk, açıklamasında, “2 Mart Salı günü itibarıyla salgın koşullarına göre tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlanılması kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Peki Çanakkale’de durum nasıl olacak. Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklama ile bu konuya açıklık getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

“İlimizde 02/03/2021 tarihinden itibaren,   okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün,   8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat,  12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlanacaktır. 

 Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okullarımızda ve sınıflarımızda tam zamanlı olarak , yüz yüze eğitime başlayacaktır.

 Liselerimizde, sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren yüz yüze gerçekleştirilecektir.

 Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.”