17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP Ezine İlçe Yönetiminden “MİLLET BAHÇESİNE DEĞİL OKULLARA BÜTÇE AYIRALIM, OKULLARIMIZI YAPTIRALIM !” Tepkisi

CHP Ezine İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada, kısa bir süre önce yerel ve ulusal medyada da yer alan ve Ezine’de yapımı planlanan “Millet Bahçesi Projesi” ne yapılan açıklama ile tepki gösterildi.

CHP Ezine İlçe Yönetimi adına İlçe Başkanı Caner Şahin adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Sevgili Hemşerilerimiz;

Ezine Belediyesi tarafından  “millet bahçesi” yapılacağı ilan edilmiştir. Elbette Ezine halkının aileleriyle ve çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri sosyal alanlara ve parklara ihtiyacı vardır. Ancak Ezine’mizin önceliği park yapımı değildir!

Bugün Ezine’de hali hazırda yıkılmış vaziyette olan okullarımız vardır. Eğitim öğretime devam eden okullarımızın ise okul binaları dışında birçok eksiği bulunmaktadır. İlçemizin içinden geçen Akçin çayının durumu herkesin malumudur. Akçin çayının ıslaha , öğrencilerimizin okula ihtiyacı varken millet bahçesi yapmak hizmet yapıyoruz algısı yaratmaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi Ezine İlçe Başkalığı olarak öneriyoruz, uyarıyoruz ! Eğer TOKİ’ye ( Toplu konut İdaresi) millet bahçesi yaptıracak kadar bütçe var ise gelin bu bütçe ile yıkık olan okullarımızı yaptıralım , Akçin çayını ıslah edelim , yarım kalan yolları yaptıralım.

Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak halkımızın çıkarına olan her icraatin yanındayız. Ancak yineliyoruz; halkımızın gerçek gündemine odaklanınız , gerçekçi olunuz ve halkın ihtiyaçlarına sırtınızı dönmekten vazgeçiniz. Halkımızla dalga geçilmesine ve milletimizin paralarının çarçur edilmesine izin vermeyeceğiz. Saygılarımızla.”