13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP Geyikli Belde Başkanı Tezel İstifa Etti

CHP Geyikli Belde Başkanı Tezel İstifa Etti

16062016_1_0002

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Geyikli Belde Başkanı İsmail Tezel istifa etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belde Başkanı İsmail Tezel Belde Başkanlığı, Belediye Meclisi Yedek Üyesi Mehmet Çalıkoğlu ise görevinden istifa etti.

 

Tezel İlçe Başkanlığına verdiği dilekçesinde, “Gördüğüm lüzum üzerine, parti tabanından gelen haklı talepleri karşılayamama sebebiyle, partililerimizin küskünlük ve kırgınlık yaşaması üzerine aynı zamanda Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’ın Belde Başkanı ve yönetimi üzerindeki aşırı baskısı sonucu Geyikli’de partimizin daha fazla zarar görmesine mahal vermemek adına CHP Geyikli Belde Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

 

Tezel AA Muhabirine yaptığı açıklamada, “CHP Geyikli Belde Başkanı olarak 5 yıldır görev yapıyorum. Bu süre zarfında partimizin beldemizde başarılı olabilmesi için ve ben, yönetim kurulu üyelerimiz ve partili üyelerimiz ile birlikte çok çalıştık. Geçtiğimiz yerel seçimlerde de 41 yıl sonra rahmetli babam Hasan Suphi Tezel’in Belediye Başkanlığından sonra Geyikli Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanma başarısını gösterdik.

 

Seçimleri kazanmamızdan sonraki geçen bu iki yıllık süreçte ama parti içinde, ama Geyikli Belde halkı içerisinde onaylamadığım bazı olumsuz olaylar yaşandı. Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’ın parti içindeki bazı baskıcı ve fevri tavırlarından dolayı parti içerisinde ve Geyikli örgütümüzde bazı kırılmalar ve kırgınlıklar oluşmaya ve yaşanmaya başlandı.

 

Ben, yönetimim ve bazı Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım bu kırgınlık ve küskünlükleri gidermek için köprü olmaya çalıştıksa da , Belediye Başkanı Ercan Yılmaz’ın olumsuz tutum ve davranışlarında devam etmesinden dolayı herhangi bir sonuç alamadık. Bundan dolayı CHP’nin Geyikli’de daha fazla zarar görmemesi ve yıpranmaması için Belde Başkanlığı görevimden istifa ettim. Aynı zamanda Geyikli Belediye Meclisi yedek 1. Sıra üyesi  arkadaşım Mehmet Çalıkoğlu’da bu görevinden istifa etmiştir.

 

Ancak istifa etsem dahi ilerleyen zamanlarda partimi her zaman için en iyi şekilde destek vermeye ve partimin yanında durmaya devam edeceğim. Ümidim bu istifamla Geyikli’deki sıcak siyasetin sakinleşerek huzurlu bir Geyikli ortamının olmasını diliyorum.

 

Belde Başkanlığı görevim esnasında ve seçim süreci ile diğer bütün çalışmalarımızda, hep yanımızda olan ve destek veren, gece gündüz demeden hiçbir beklenti içerisinde olmadan, yüreğini ve emeğini koyarak çalışan, her türlü başarımızda emeği olan yönetimime, partililerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

16062016_1_0001  

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye