19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Gazi Ortaokulu öğrencisi  Emirhan Yıldız, D.S.İ. Genel Müdürlüğü tarafından “Dünya Su Günü” kapsamında her yıl düzenlediği yarışmada  “Çok Geç Olmadan” isimli kompozisyonu ile bölge birincisi oldu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün her yıl ” Dünya Su Günü” kapsamında ülke genelinde düzenlediği liseler arası afiş ve resim, ortaokullar arası kompozisyon ve şiir yarışmasında kompozisyon dalında bölge birincisi olan Ezine Gazi Ortaokulu bu yılda birinci olarak aynı başarıyı tekrar etti.

D.Sİ. Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde düzenlenen yarışmada kompozisyon dalında  “Su ve İklim Değişikliği” temalı yarışmada “Çok Geç Olmadan” isimli kompozisyonu ile ilk önce il birincisi olan Yılmaz, ardından yapılan diğer değerlendirme sonucunda da bölge birincisi olarak 1.000 TL. lik ödülün sahibi oldu.

Yılmaz’a ödülü ve hediyeleri  D.S.İ. Balıkesir Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen törende D.S.İ. Balıkesir Bölge Müdürü Rahmi Şahin tarafından verildi.

Okul müdürü Oral Dinçkan, öğrencinin aldığı bu başarıdan dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek, “2 yıldır aynı başarıyı göstermenin gururu ve mutluluğu içindeyiz. Bizlere bu mutluluğu yaşatan Öğrencimiz Emirhan Yılmaz’ ı tebrik eder, başta danışman öğretmeni Özge Akbay olmak üzere emek veren öğretmenlerimize yürekten teşekkür ederim” dedi.

Yarışmada bölge birincisi olarak okuluna bu ödülle dönmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Emirhan Yılmaz, kendisini bu kulvarda yönlendiren, destekleyen ve emek veren öğretmenlerine ve okul idaresine teşekkür etti. 

 

About Post Author