27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) okuyan uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı’na asker selamı ile destek verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde eğitim gören Filistin, Suriye, Afganistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Mali, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Rusya ve Yemen’den uluslararası öğrenciler, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Kahraman Mehmetçiğimize desteklerini belirtmek için Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret ettiler.

                       
Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan ve öğrencilerle bir süre görüşerek sohbet etti.

Görüşmelerin ardından Vali Tavlı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, Filistin, Suriye, Afganistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Mali, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Rusya ve Yemen’den gelen öğrenciler, Kahraman Mehmetçiğimize Asker Selamı gönderdiler.

Bu ülkede eğitim alıp dostluklarını geliştirerek geleceğe adım atacak olan öğrencilere Türkiye’nin kültür elçileri olacaklarını ifade eden Vali Tavlı, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Kahraman Mehmetçiğimize destek için ÇOMÜ’de okuyan uluslararası öğrencilerin anlamlı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.