27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası’nın bu ay ki Meclis Toplantısının onur konuğu ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu oldu.

ÇTB Olağan Ekim Meclis Toplantısı, ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz Başkanlığında, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katılımı ile Borsa Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi’nin bu ay ki onur konuğu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu oldu. ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Ticaret ve Sanayi Odası’na çok yakın çalışan paydaşlarımızdan biri. Birliğimiz çatısı altında, birlikte ortak çalışmalar yürüttük. Her zaman da kendileri ile işbirliğine açığız” ifadelerini kullandı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu konuşmasında Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine, onur konuğu olarak davet edilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, ev sahipliğinden dolayı Borsa Meclis Başkanı ve Meclis üyelerine teşekkür etti. Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekleştirdikleri proje ve faaliyetlerinden bahseden Semizoğlu, “ÇTSO yönetimi olarak bizler her hafta farklı bir meslek grubumuzla bir araya gelerek, sektörde yaşadıkları sorunları dinliyor ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu toplantılarda üyelerimizin konuşmasını ve piyasalarda yaşadığı sorunları gündeme getirmesini istiyoruz. Meslek grubu toplantılarımızın temel hedefi, üyelerimizin ticari faaliyetlerini ortak akıl ile yaşadıkları sorunlara karşı kolaylaştırıcı çözüm önerileri üretmek ve ilgili kurumlara ileterek takip etmektir” açıklamasında bulundu.

Meclis toplantısında ayrıca, kurumların birbirleri ile sinerji oluşturması gerektiği vurgulanarak, Oda ve Borsanın işbirliği faaliyetleri üzerinde duruldu. Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ticaret Borsası olarak geçen hafta katılım sağlanılan Antalya Yörex Yöresel Ürünler Fuarı hakkında bir bilgilendirme yaparak, fuarlarda İl olarak ajans çatısı altında üyelerimizle beraber markalarımızın tanıtımına birlikte katkı sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Üzen, “İlimiz tarihi, markaları ile zenginliği olan bir il. Bu değerlerin dünyaya tanıtılması, üretimin canlandırılması, ürünlerin katma değerinin arttırılması ve kırsal istihdamın sürdürülebilirliğinin sağlanması bakımından büyük önem taşıyor. İlimiz ve Ülkemizin öz değerlerini korumak ve üst seviyelere taşımak adına hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız” dedi. Toplantıda Meclis Üyeleri, Borsa’da yer alan sektörler hakkında görüş alışverişinde bulunarak, sektörlerde yaşanılan sorunlar ve yapılması gereken hususlarda değerlendirmelerde bulunuldu. Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile yapılan toplantıda Ekim ayı meclis toplantısının diğer gündem maddelerinde yer alan konular müzakere edilerek ilgili kararlar alındı. Genel Sekreter Sevcan Elver tarafından, Eylül ayı faaliyet raporu sunularak, toplantıya sona erdi.