28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI MECLİSİNİN KASIM AYI KONUĞU: ÇANAKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi Kasım ayı Olağan toplantısını Borsa Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

ÇTB Meclisinin bu ayki konuğu Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü oldu.
Çanakkale Ticaret Borsası Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mustafa Höke ve Uzman Ahmet Çöllü katıldılar.

İŞKUR Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, Çanakkale Ticaret Borsası ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında düzenlenen Mesleki Eğitim Ve İstihdam Seferberliği Protokolü hakkında bilgiler verdi.

Höke, protokol çerçevesinde Çanakkale Ticaret Borsasının yapmış olduğu faaliyetlere İŞKUR tarafından katılım sağlanılması, Çanakkale Ticaret Borsasına üye işyerlerinin eleman bulmada güçlük çektiği mesleklerin belirlenmesi ve eğitim planına alınması, tarım ve tarıma dayalı sanayi sektöründeki kursların başlatılması için gerekli girişimlerin yapılması, Borsa bünyesinde veya diğer kuruluşlarla mesleki eğitim kurslarının düzenlenmesi ve Çanakkale Ticaret Borsasına üye iş yerlerinden gelen mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programları taleplerinin İŞKUR’a yönlendirilmesi konularına değindi.

Müdür Yardımcısı Höke, ayrıca İŞKUR’un işveren hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Höke son olarak, Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine davetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında etkin şekilde işleyen bir işbirliği tesis etmek amacı ile 18 Ağustos tarihinde Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği Protokolü imzalanmıştır. Bizlerde Çanakkale Ticaret Borsası ve İŞKUR İl Müdürlüğümüz ile gerekli protokollerimizi yaparak Borsamızı hem İŞKUR Hizmet noktası haline getirdik hem de her iki kurumun birlikte harekete geçirilmesi ile faaliyetlerin daha etkin ve daha verimli şekilde sunulmasını hedefledik. İşbirliğinden dolayı İŞKUR İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi olarak, faaliyetlerinin odağına üyelerini alan bir anlayış ile çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Meclis Başkanı Abdullah Deniz Üyelerimizden gelen her türlü eğitim ve bilgilendirme konularına ilişkin talepleri, etkin ve hızlı bir şekilde karşılamaya büyük gayret gösteriyoruz. İŞKUR son yıllarda yaşanan değişim ve gelişim ile aktif olarak görev alan kamu kurumu olarak ön plana çıkmaktadır. İŞKUR, Nitelikli işgücü yetiştirme, İstihdam Garantili kurslar, Çalışanların Mesleki eğitimi, ve Girişimcilik konularında destekler vermektedir. İşverenlere yönelik olarakta Mali destekler sunmaktadır. Borsa olarak, istihdamın artırılması genç girişimcilerin yeni işyeri açılışlarının desteklenmesi gibi konularda bugüne kadar İŞKUR ile ortak çalışmalarda bulunduk. İşbirliğimiz bundan sonra daha da güçlenerek devam edecektir” dedi.

04122016_3_0002

04122016_3_0003