19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO 20’NOLU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak eğitim kurumları, medikal ürün satışı, güzellik ve estetik merkezleri, matbaa ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren 20 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tennioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve 20 no’lu Meslek Komite Üyesi Berkin Karaca, Komite Başkanı Faruk Kartal, Komite Başkan Yardımcısı Beyti Çöllü, Komite Üyeleri Evren Yalçın, Zeki Mert Öztürk ve Genel Sekreter Sema Sandal ile çok sayıda sektör temsilcisi hazır bulundu. Katılımcılar tarafından Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği ile ilgili uygulamada karşılaşılan sorunları, medikal sektörü ile ilgili haksız rekabet koşulları, özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gündeme getirilen konular, basın temsilcilerinin mesleklerini ifa ederken yaşadıkları güçlükler gündeme getirildi.

İlde pek çok etkinlik düzenlendiği ancak sağlık hizmeti alınmadığı, eğitim konusunda Yönetmelikler sürekli değiştiğinden yatırım yapmaktan çekinildiği, Halk Eğitim Merkezlerinin özel eğitim kurumları ile rekabetlerinin doğru olmadığı, en uzun üniversite sömestr tatilinin Çanakkale’de olduğu, bunun da esnafı sıkıntıya soktuğu belirtildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, tüm sorunların dile getirildiği bir rapor hazırlanarak TOBB Sektör Meclislerine iletileceğini ifade etti.

 

About Post Author