Per. Oca 16th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO GIDA SEKTÖRÜNDEKİ ÜYELERİNİ TÜYAP WORLD FOOD 2019 VE CNR FOOD İSTANBUL 2019 FUARI’ NA GÖTÜRDÜ

2 min read

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 04-07 Eylül tarihlerinde açık olan TÜYAP World Food 2019 ve CNR Food İstanbul 2019 Fuarlarına, üyeleri için eş zamanlı ziyaret düzenledi.

CNR Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyona gıda sektöründe faaliyet gösteren 16 üye katıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Geliştirme Uzmanı Bülent BOGADIR’ ın da katılımları ile gerçekleştirilen ziyaretler öncesinde, CNR Fuarcılık da Food İstanbul için İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen B2B alım heyeti görüşmeleri için hazırlıklar yapıldı. Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Irak’ tan 15 yabancı firma alım heyeti için davet edildi. Aynı gün CNR 6. Hall’ de gerçekleştirilen B2B etkinliklerinde özellikle Çanakkale yerel tatları zeytinyağı, peynir helvası, Efi Badem, süt reçeli,kahvaltılık sos  ve Kumkale Domatesi yoğun ilgi gördü.

Her iki Fuara da yoğun bir yabancı konuk ziyareti gerçekleştirilmiş olup CNR tarafından 200 den fazla yabancı katılımcının davet edildiği belirtildi. Gıda ithalatçıları ile Çanakkale’li üreticilerin görüşmeler yaptığı fuarlarda, CNR’ da eş zamanlı olarak Gıda Ambalaj Fuarı da gerçekleştirildi.

Fuar ziyaretine katılan üyeler fuar ziyaretlerinin kendileri açısından oldukça faydalı olduğu olduğunu belirtti.

ÇTSO’dan yapılan açıklamada TÜYAP’ da gerçekleşen World Food fuarı da tarım, bahçıvanlık ve gıda işleme makinaları özellikle et ve süt sektörleri konusunda Çanakkale’li firmalara vizyon kattığı belirtildi.

 

 

 

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.