28 Mayıs 2023

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İtalya/Milano’ya düzenlediği Yurt Dışı İş Geliştirme gezisi kapsamında Milano’da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

17-18 Ocak 2020 tarihlerinde Milano Ticaret Odasında gerçekleştirilen ticari temaslarda ilk olarak Milan Ticaret Odasında sektör temsilcileriyle toplantı ve ardından ikili iş görüşmeleri yapıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen görüşmelerde, Yönetim Kurulu üyesi ve 12 no’lu Meslek Komite temsilcisi Ersin Kahraman, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Temiz, 12 no’lu Meslek Komite Üyeleri Mustafa Özcan, Orhan Dom, Recep Yılmaz, Timur Ay ve meslek grubu sektör temsilcileri ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“ODAMIZ ORGANİZASYONUNDA YURT DIŞI B2B GÖRÜŞMELERE AĞIRLIK VERECEĞİZ”

İtalya/Milano Yurt Dışı İş Geliştirme gezisiyle ilgili değerlendirmede bulunan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Odamız organizasyonunda ve KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği kapsamında gerçekleştirilen İtalya/Milano ziyaretimiz, mücevherat sektöründe faaliyet gösteren Komite ve Sektör temsilcilerimizin katılımlarıyla son derece verimli geçti. Milano ziyaretimizde ilk olarak Milano Ticaret Müşavirliğimizde Milano Başkonsolosumuz Sayın Özgür Uludüz, Milano Ticaret Ataşemiz Sayın Dr. Emre Orhan Öztelli ve Uzman Gizem Yurtalan’ı ziyaret ederek, ilimizin genel ticareti ve mücevherat sektörlerinde görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine heyetimize gösterdikleri misafirperverlikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. İtalya heyetimiz Milano Ticaret Odasını ziyaret ederek, mücevherat sektöründe faaliyet gösteren sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Üyelerimiz burada ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Fuar ziyaretleri sektörde yaşanan gelişmeleri yerinde görme açısından çok faydalı, ancak dış ticarette rekabet gücümüzü arttırmak istiyorsak önceliğimiz ikili iş görüşmeleri olmalı. ÇTSO olarak bundan sonraki süreçlerde bölgemizin öncelikli sektörlerini yurt dışı pazarlara taşımak üzere B2B görüşmelere ağırlık vereceğiz. İtalya/Milano Yurt Dışı iş Geliştirme gezisine katılım sağlayan Yönetim Kurulu üyelerimize, Meslek Komite temsilcilerimize, sektör temsilcilerimize ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

About Post Author