26 Eylül 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE MARKA YARATMA, PAZARLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi koordinatörlüğünde düzenlenen “Marka Yaratma, Pazarlama Eğitimi” Marka Danışmanı ve Multi- Medya Tasarımcısı Banu Samancı tarafından 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

Beş gün süren toplam 15 saatlik uygulamalı pazarlama ve markalaşma eğitimine, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komite Başkanı Bahar Yurt, Komite Üyeleri Birce Bilici Şimşek, Hatice Korkmaz ve Çanakkale’de bulunan 18-60 yaş arası girişimci olan ve olmak isteyen kadınlarımız katıldı.

PAZARLAMA, MARKA YARATMA EĞİTİM PROJESİ ANADOLU’NUN BEŞ İLİNDE 125’İ AŞKIN KADIN GİRİŞİMCİYE ULAŞTI

Banu Samancı, doğru tasarımın tarifini müşteriyi tanımak, problemleri belirlemek, ölçülebilir bir hedef belirlemek, anlam katmak, yenilik getirmek, işbirliği yapmak, bir işe yarasın, güzel gözükmek, az ve öz tasarlamak, anlaşılır olmak, doğru dürüst tasarlamak, çevre dostu, kalıcı olması, dene ölç ve düzeltmek olduğunu belirtti.

33 kişinin katıldığı eğitim programında bir iş fikrinin başarılı bir markaya dönüşmesi için gereken tüm aşamalar A’dan Z’ye anlaşılması kolay örneklerle katılımcılara aktarıldı. Pazarlamanın önemli analiz tekniklerinden biri olan SWOT yöntemi her kadının çok iyi bildiği “mücver” yemeğine uygulanarak anlaşılması kolay bir şekilde açıklandığı eğitimde, pazarlamaya ek olarak hibe fonları hakkında da katılımcılara bilgi verildi.

Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

 

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????