19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE İHRACATA YÖNELİK DESTEKLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde, KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde 19 Aralık 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural, KOSGEB Uzmanları Dilek Marangoz Şahin, Sedat Akay, Genel Sekreter Sema Sandal ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

“ÜYELERİMİZ, İHRACATLA İLGİLİ TÜM KONULARDA ODAMIZIN DIŞ TİCARET BİRİMİNDEN BİLGİ ALABİLİR”

Bilgilendirme toplantısı hakkında açıklama yapan Genel Sekreter Sema Sandal; “KOSGEB tarafından yeni uygulamaya konulan Yurt Dışı Pazar Destek Programı, KOBİ statüsünde yer alan mikro ve orta ölçekteki firmalarımıza da ihracata başlama veya alternatif pazarlara ulaşma imkânı sağlıyor. Odamız bünyesinde üyelerimizin tüm dış ticaret faaliyetlerine cevap verebilecek bir birim oluşturduk. KOSGEB ve Ticaret Bakanlığımız tarafından sağlanan destekler hakkında üyelerimiz Odamızın Dış Ticaret birimine başvurarak bilgi alabilir.” dedi.

KOSGEB Çanakkale Müdürü Barış Alural ve KOSGEB Uzmanları tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı proje başvurusu uygulama esasları ve destek bütçe bütçe limitleri hakkında katılımcılara detaylı olarak bilgi verildi.

Bilgilendirme toplantısı katılımların sorularının KOSGEB Uzmanları tarafından cevaplandırılmasıyla sona erdi.    

 

About Post Author