30 Eylül 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak hububat, zahireci, gübre, yem, zirai ilaç, yaş meyve ve sebze, sektörleri ile taşıyıcı kooperatifleri sektör temsilcilerinden oluşan 2 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tennioğlu ve Ersin Kahraman, Komite ve Meclis üyeleri Ali Deniz, Hüseyin Yıldız, Komite üyesi Mehmet Taşçı, Erhan Turhan ile Genel Sekreter Sema Sandal ve sektör temsilcileri hazır bulundu.

“ÜYELERİMİZİN FAALİYET KODLARINA GÖRE NACE KODLARI ALMASINA YÖNELİK ODAMIZDA ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

2 no’lu Meslek Grubu toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Üyelerimizin Nace kodları, Devlet Destek ve Teşvikleri başta olmak üzere tüm ticari faaliyetlerinde büyük bir önem arz ediyor. Bu sebeple Odamızda üyelerimizin Nace kodlarını inceliyor ve gerçek faaliyet kodu ile eşleştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Burada Vergi Levhasında yer alan faaliyet kodu her firmanın ana faaliyetini ifade ediyor. Çünkü Vergi Daireleri faaliyet kodlarını firmaların yıllık kazançlarına göre otomatik olarak atıyor. Üyelerimiz en son vergi levhalarını Odamıza ibraz ederek Nace kodlarını güncelleyebilir.” dedi.

Komite üyeleri tarafından gündeme getirilen ekmek fiyatları hakkında da bilgi veren Başkan Semizoğlu, ekmek fiyatlarının Oda’nın dışında Valilik ve Devlet tarafından da kontrol edildiğini belirterek, burada Oda’nın piyasa şartları neticesinde oluşan talepleri ilgili makamlara resmi kanaldan ilettiklerini belirtti.

 

 

 

 

About Post Author