24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO’DAN “GELECEĞE NEFES OL” KAMYANYASINA DESTEK

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Meclis ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri geleceğe nefes ol ağaç dikme kampanyasına katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında düzenlenen ağaç dikme etkinliğinde; Türkiye genelinde, 81 ilde 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de 2023 noktada sahiplenilen toplam 13.747.436 fidan toprakla buluştu.

Çanakkale Kemel Köyü’nde gerçekleşen fidan dikim törenine, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, Meclis Üyeleri Batuhan Eyit, Erol Özen, TOBB Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Atiye Lâçin ve Didem Güner, TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve ÇTSO Meclis Üyesi Orçun Oktay, Kurul Üyeleri Mücahit Esin ve Levent Şahin, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE İÇİN GERÇEKLEŞTİRİLEN “GELECEĞE NEFES” PROJESİ DÜNYA REKORUNA KOŞUYOR”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyası ile bilgi veren Başkan Semizoğlu; “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan ağaç ekim kampanyasında, Çanakkale ilimizde hedeflenen fidan sahiplenme sayısı 205.000 iken bu sayı aşılarak 229.272 olmuştur. Nüfusa oranlandığı zaman Çanakkale ilk beş sırada yerini aldı. Bu durum bölgemizde çevre bilincinin ne kadar üst düzeyde olduğunun temel göstergesidir. Geleceğe Nefes Projesi Dünya Rekoruna koşuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.