20 Haziran 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Cumhuriyet Anaokulunda, “Sağlıklı Beslenme Tabağım” yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Beslenme Dostu Okular Projesi kapsamında “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” na sahip olan Ezine Cumhuriyet Anaokulunda, çocuklara dengeli ve beslenme alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı besinleri sevdirmek, eğitim ortamında aileleri ile birlikte nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla “Sağlıklı Yemek Tabağım Yarışması” düzenlendi.

Bu yıl 3’ncüsünü düzenlenen yarışmanın büyük bölümünü tamamladıklarını belirten Okul Müdürü Dila Çankaya, beslenme alışkanlıklarının kazanıldığı okul öncesi dönemde öğrencilerinin bu süreci en sağlıklı şekilde tamamlamalarını istediklerini belirterek, çocuklara dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırarak velileri sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında bilinçlendirmek istediklerini ifade etti.

Çankaya yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi :

“Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklaşa yürütmüş olduğu Beslenme Dostu Okullar Projesi Kapsamında Beslenme Dostu Okul sertifikasına sahip olan okulumuzun yıllık eylem planı etkinlikleri arasında yer olan ve bu yıl 3’ncüsünü gerçekleştirdiğimiz yarışmamızda amacımız çocuklarımıza dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı besinleri sevdirmek, eğitim ortamında aileleri ile birlikte nitelikli vakit geçirmelerini sağlamaktır. Sağlıklı Yemek Tabağım Yarışmamız 10 Mart 2020 salı günü 5 Yaş C Grubumuz ile başlamış 11 Mart 2020 çarşamba günü devam etmiştir. 12 Mart 2020 perşembe günü katılım sağlayacak olan sınıflarımız için sağlık tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi velilerimizin yoğun katılım sağladığı yarışmamızda hepsi birbirinden güzel olan sunumları ile vakit ayırarak etkinliğimize iştirak eden velilerimize teşekkür eder; öğrencilerimize ve ailelerine sağlıklı günler dileriz” dedi.

Etkinlik sonunda yarışma sonunda dereceye giren öğrenci ve velilere belge verilirken,  yarışmaya katılan tüm öğrencilere de madalya verildi.