20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Decathlon Granfondo Bisiklet Turu’nda Ödüller Sahibini Buldu

Decathlon Granfondo Bisiklet Turu’nda Ödüller Sahibini Buldu

BHA SPOR SERVİSİ

Bu yıl Ankara’da düzenlenen Granfondo Bisiklet Yarışması tamamlandı. Uzun ve kısa olmak üzere iki parkurda yarışan ve dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

AnkaMall AVM’de gerçekleşen ödül törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’da katıldı.

Sporculara ödüllerini Mansur Yavaş, takdim etti. Uzun ve kısa parkurda birinci olanlara 5 bin lira, ikincilere 3 bin lira, üçüncülere ise bin 500 lira para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

“Ankara İçin Çok Önemli Bir Gün”

Ödül töreninde konuşan Mansur Yavaş, Başkent Granfondo Bisiklet Turu’nun Ankara’da yapılacak spor müsabakalarına örnek olacağını belirterek “Ankara için çok önemli bir gün. Çeşitli ilçeler ve şehirlerden gelindi. Ankara’da yapılacak spor müsabakalarına da örnek oldu. Bu tarz etkinliklerin daha sık olması lazım. Önümüzdeki hafta 3 bin metrekarelik tarım ve rekreasyon alanının açılışını yapacağız. Burada 3 kilometre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu var. Hafta sonları vakitlerinizi geçirebilirsiniz” dedi.

“Köylerdeki Muhtarla Kentin Valisi Aynı Duyguları Yaşadı”

Halil İbrahim Yılmaz, bu tip organizasyonlara Ankara’nın ev sahipliği yapmaya devam edeceğini belirterek, “Binlerce sporcu sabahın erken saatlerinde bu organizasyona katıldı. Köylerdeki muhtarla kentin valisi aynı duyguları yaşadı. Bisikletin kullanıldığı kentler sağlıklı kentlerdir. Milyonlarca insanın yaşadığı bir başkent Ankara ve kentimiz bu tarihi organizasyona sahip çıkıyor. Bütün otellerimiz dolu ve turizm sektörümüz bu organizasyonla para kazandı. Böyle organizasyonlara Ankara ev sahipliği yapmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

 

 

 

About Post Author